Sestava:       Miček D.

Jiříkovský  Prousek L.  Szirti(46´ Říha)  Horna

Průcha(46´ Prousek Vl.)  Tomeš  Kobr  Mihálik

Urbanec(61´ Zajíček)  Pešat L.

První branku finále vstřelil hned po pěti minutách Hegr, když se s neskutečnou lehkostí obtočil kolem obránce a tváří v tvář brankáři Mičkovi poslal balón chladnokrevně do sítě. Kdo by řekl, že to bude vítězný gól. V prvním poločase houževnatí hamrovští měli jednu stoprocentní šanci. Hned po úvodním gólu  se řítil sám na branku Urbanec. Jeho střela však zamířila o dva metry mimo branku. V 16. minutě to bylo už 2:0 po křížné střele Dospěla. Obdobným gólem vlil do domácích řad pohodu a klid Landyš. Do poločasu se ještě do prázdné po centru zprava zapsal do listiny střelců Soukeník.

Druhá půle byla kopií první. Hned z kraje podruhé skóroval Landyš. 55. minuta a přesná hlavička Dospěla znamenala alarmující šestigólový rozdíl. Hamry byly zralé na ručník. V 67. minutě se k tomu překrásným způsobem trefil Rašín. A gólovou tečku obstaral 9 minut před koncem střídající Pavel Dinh.

Ze 32 týmů vyšel zasloužený vítěz – VTJ Rapid Liberec. Druhým Velkým Hamrům budiž ke cti, že se do finále dostaly po čtyřech výhrách nad týmy taktéž z Krajského přeboru.

Tomeš      Miček J.
Vítr, déšť, dokonce sníh navštívil zajímavý semifinálový duel. Hned v 6. minutě dalo o sobě Mšeno vědět přenádhernou střelou do břevna, kterou vyprodukoval Peškar. Zápas byl prošpikován dynamikou a tvrdými osobními souboji. Mšeno bylo v první půli lepším týmem. Agilní Bém z levé strany zásoboval své kolegy kvalitními centry, ale defenzivní činnost, včetně hamrovského gólmana, fungovala na jedničku. Odměnou jim budiž branka ze 31. minuty. Mihálikův trestný kop s pomocí nešťastné teče skončil za Branišem.
Začátek druhé půle Mšeno zaspalo, ovšem jen díky laxní koncovce neprohrávalo v 50. minutě 3:0. Nejprve tváří v tvář Braniškovi netrefil Tomeš a pak zahodil tutovku na zadní tyči Pešat. Chvilku poté se osmělilo také Mšeno. Závar před Mičkem zakončoval střelou Holeček, Urbanec vykopl balón mířící do sítě do bezpečí. Pešat si zahozenou šanci v 77. minutě vynahradil. Přesprintoval stopery a mazácky zakončil po zemi vedle brankáře. Hamrované se z dvoubrankového náskoku neradovali dlouho. 81. minuta a centr zprava uklidil za tyč hlavou Čech. Nápor Mšena měl poté bezkrevný charakter. Žádnou šanci si nevytvořilo a přenechalo Hamrům finále poháru.

Střídali:  Miček J., Urbanec, Říha

Začátek zápasu byl z obou stran nesmělý a pořádné šance se třicítka diváků nedočkala. Z letargie utkání je vytrhla 27. minuta a neuznaný gól Kobra kvůli ofsajdové pozici. Za 5 minut se lavička Hamrů zlobila podruhé, když byl ze strany pronikající Kavan zastaven zákrokem na hranici pravidel. Penalta se však pískala až v minutě 39. Prousek obalamutil brodské stopery a v souboji z brankářem Kordíkem byl faulován. Pokutový kop s přehledem proměnil Mihálik a schovat se na čtvrt hodinky před deštěm do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Hamry.
Druhou půli začali lépe hosté z Brodu, více se tlačili do koncovky, vyhrávali osobní souboje a odměnou jim byla výstavní trefa Krále po krásné akci Martina Podstavka v 52. minutě. Po vyrovnávající brance se však Brod začal spíše bránit. Do jejich pokutového území létalo mnoho centrů, většina z nich byla ale nepřesná. V 73. minutě přišlo rozuzlení. Hamry vyrazily do protiútoku a míč se dostal až na levačku Mihálika, který ze strany přízemní střelou překonal Kordíka. V závěru brodští zmobilizovali síly a na poslední roh přiklusal i Kordík, ale po nepříznivém odrazu musel hodně rychle pelášit zpátky. Hamry postoupily a odklidily z cesty po Jablonečku a Desné třetí mužstvo z krajského přeboru.

Střídali Říha,Bajzik

Po devadesáti minutách svítil na tabuli v Desné stav 1:1 po gólech hamrovského Kavana a desenského Blažečky. Na pořad dne se tak dostaly penalty, v nichž se stal hrdinou brankář Hamrů David Miček. Třikrát střelce vychytal a následně sám rozhodl.

Derby. To bylo často skloňované slovo před samotným zápasem. Před dvěma lety se v přímém duelu, taktéž v poháru, utkala tato dvě mužstva poprvé od doby, co Desná hraje krajský přebor. Tenkrát také zvítězili Hamrované, také po penaltách, a také po stavu 1:1.

První půlka přinesla 3 gólovky. První měl Kavan v 9. minutě. Na vápně se mu naskytl komfortní prostor, pohotovou střelou však vysoko přestřelil. V 15. minutě mohl Desnou poslat do vedení Blažečka. Samostatný nájezd sice proměnil, ale asistent rozhodčího mu zvednutým praporkem radost zkazil. Za deset minut byl blízko blizoučko prvnímu gólu Prousek. Prodral se k centru, ale vychýlen z vlastní osy zakončil přesně do prostoru, kde se pohyboval desenský gólman Maňák. Poločas tak skončil bez branek.

Hned z kraje druhého poločasu přišel trest po váhavé rozehrávce Deseňáků. Míč uzmul Pešat a předložil na diamantovém podnosu balón Kavanovi, kterému již nezbývalo nic jiného, než trefit prázdnou bránu. Vedení Hamrům dlouho nevydrželo, hned za 5 minut v 60. minutě vyrovnal po centru Ráce a po následné nedohodě obrany s brankářem Blažečka. Do konce zápasu měla více ze hry spíše Desná, avšak kvalita střelby silně pokulhávala. Takže rozhodnout musely pokutové kopy.

Za Desnou dali penaltu pouze Špaček a Rác. Naopak neproměnili Zonyga, Křemen ani Vokál. Na druhé straně se také zaskvěl brankář Maňák. Vychytal však ,,pouze" Říhu a Pešata. Překonali ho Mihálik, Zajíček a v poslední sérii samotný gólman Miček.